Contact Us!

Nowotomyscy licealiści w Sejmie.

Nowotomyscy licealiści w Sejmie. W czwartek, 13 grudnia, grupa nowotomyskich licealistów...

Pożar sadzy w kominie

Pożar sadzy w kominie. W ostatnich dniach doszło do pożaru sadzy w kominie w jednym z...

Zniknął znak

Zniknął znak

Zniknął znak ograniczenia prędkości w Lipce Wielkiej. Czyżby ktoś potrzebował prezent na 50...

Kolejne zatrzymania za posiadanie narkotyków

"W czwartek 6 grudnia br. policjanci z Posterunku Policji w Lwówku wspólnie z...

 • Nowotomyscy licealiści w Sejmie.

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:50
 • Pożar sadzy w kominie

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:47
 • Zniknął znak

  Zniknął znak

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:41
 • Kolejne zatrzymania za posiadanie narkotyków

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:36
 • Lwówecki Jarmark Bożonarodzeniowy

  Lwówecki Jarmark Bożonarodzeniowy

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:34

Sport

loading...

Wiadomości

loading...

Objawił się nam kolejny ekspert gminny.

Jak mantra powraca temat siłowego wymuszania podłączenia się do sieci kanalizacyjnej w gminie Lwówek. Tym razem przywołał go dyrektor lwóweckiego gimnazjum (w praktyce były dyrektor)

Owa wybitna osobistość, fachowiec o kolejnej specjalizacji ,,tropienie krnąbrnych niepodłączonych do sieci kanalizacyjnej mieszkańców” pojawia się na sesjach Rady Miejskiej, jak bywa taka potrzeba. Tym razem po kilku pytaniach w genialnym, choć krótkim wykładzie możemy dowiedzieć się dlaczego mieszkańcy gminy tak dużo płacą za ścieki i jak można rozwiązać problem braku środków na podłączenie kilku gospodarstw do sieci wodociągowej. Niestety jest tu kilka niejasności. Wmawia się że im więcej odbiorców podłączy się do kanalizacji tym cena będzie niższa. Ale przecież ilość podłączeń stale wzrasta, ale cena niestety nie maleje. Rośnie nawet. Coś tu nie gra.

 

Nie po raz pierwszy odnosimy wrażenie, że dyrektor gimnazjum podkłada się lub recytuje wykute na pamięć podsunięte przez burmistrza bajery. Jak specjalne narzędzie, maszynka burmistrza. A celów może być kilka. Wywołanie tematu by po raz kolejny wcisnąć opinii publicznej przysłowiowy kit, zdeklasowanie opozycyjnego radnego i być może próba, utrzymania się na fali ,,bezrobotnego” już dyrektora, bo może i chętka na start do Rady Powiatu zaświeciła. Strzeżmy się.

W najbliższych kilkuletnich planach ujęto systematyczne podwyżki cen wody, ale podłączenia mieszkańców czekających latami na wodę już nie. Nasz nowy wybitny miejsko-gminny ekspert kanalizacyjny o donośnym głosie, środków na podłączenie gospodarstw do sieci wodociągowej dopatruje się jednak w wymuszaniu podłączania się do sieci kanalizacyjnej. I tu też coś nie gra. Kierownik ZGK wspomina o niewielkiej kwocie, którą być może uzyska zakład jeśli podłączą się wszyscy. Niewielkiej w porównaniu z kwotą jaką wytrzasnął burmistrz za podłączenie wody. Przypomnijmy, że dwa lata temu podłączenie wody miało kosztować mieszkankę 112 tys zł. W styczniowym wywiadzie dla Teleskopu burmistrz mówił, że przecież wystarczy składać wnioski, a zostaną rozpatrzone pozytywnie. W kwietniowym wywiadzie dla Teleskopu burmistrz już mówił, że koszt tej operacji będzie w granicach miliona zł. Lwówecka inflacja... Niestety w kolejnym materiale sprzed kilku dni sprawiał wrażenie, że już nie pamięta o tym co mówił w kwietniu do kamer Teleskopu.
Takich oto mamy w gminie wybitnych fachowców i to Wy drodzy mieszkańcy za to wszystko płacicie.

BANERSTOPWCHMIELINKU

 

wigwam

loading...

Lokalne

loading...