Contact Us!

Leśny savoir vivre

Leśny savoir vivre

Żródło Nadleśnictwo Bolewice

Ile dla burmistrza Lwówka warte jest zdrowie mieszkańców?

Śmieci, śmieci, śmieci... I na tym można zarobić, pod warunkiem, że się jest po odpowiedniej...

Po imprezie należałoby posprzątać.

Po imprezie należałoby posprzątać.

Wianki wiankami, ale dzień po nich powinno być już posprzątane, tymczasem rodzice udający się w...

Kpin z bezpieczeństwa dzieci ciąg dalszy.

Kpin z bezpieczeństwa dzieci ciąg dalszy.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, po raz kolejny Inspekcja Transportu Drogowego...

Prawie udane spotkanie z posłem PIS w Lwówku.

Nie tak dawno temu w MGOK Lwówek odbyło się spotkanie z posłem PISu Marcinem Porzuckiem....

 • Leśny savoir vivre

  Leśny savoir vivre

  poniedziałek, 09, lipiec 2018 06:03
 • Ile dla burmistrza Lwówka warte jest zdrowie mieszkańców?

  poniedziałek, 09, lipiec 2018 06:00
 • Po imprezie należałoby posprzątać.

  Po imprezie należałoby posprzątać.

  poniedziałek, 09, lipiec 2018 05:58
 • Kpin z bezpieczeństwa dzieci ciąg dalszy.

  Kpin z bezpieczeństwa dzieci ciąg dalszy.

  poniedziałek, 09, lipiec 2018 05:55
 • Prawie udane spotkanie z posłem PIS w Lwówku.

  poniedziałek, 09, lipiec 2018 05:52

Sport

loading...

Wiadomości

loading...

Objawił się nam kolejny ekspert gminny.

Jak mantra powraca temat siłowego wymuszania podłączenia się do sieci kanalizacyjnej w gminie Lwówek. Tym razem przywołał go dyrektor lwóweckiego gimnazjum (w praktyce były dyrektor)

Owa wybitna osobistość, fachowiec o kolejnej specjalizacji ,,tropienie krnąbrnych niepodłączonych do sieci kanalizacyjnej mieszkańców” pojawia się na sesjach Rady Miejskiej, jak bywa taka potrzeba. Tym razem po kilku pytaniach w genialnym, choć krótkim wykładzie możemy dowiedzieć się dlaczego mieszkańcy gminy tak dużo płacą za ścieki i jak można rozwiązać problem braku środków na podłączenie kilku gospodarstw do sieci wodociągowej. Niestety jest tu kilka niejasności. Wmawia się że im więcej odbiorców podłączy się do kanalizacji tym cena będzie niższa. Ale przecież ilość podłączeń stale wzrasta, ale cena niestety nie maleje. Rośnie nawet. Coś tu nie gra.

 

Nie po raz pierwszy odnosimy wrażenie, że dyrektor gimnazjum podkłada się lub recytuje wykute na pamięć podsunięte przez burmistrza bajery. Jak specjalne narzędzie, maszynka burmistrza. A celów może być kilka. Wywołanie tematu by po raz kolejny wcisnąć opinii publicznej przysłowiowy kit, zdeklasowanie opozycyjnego radnego i być może próba, utrzymania się na fali ,,bezrobotnego” już dyrektora, bo może i chętka na start do Rady Powiatu zaświeciła. Strzeżmy się.

W najbliższych kilkuletnich planach ujęto systematyczne podwyżki cen wody, ale podłączenia mieszkańców czekających latami na wodę już nie. Nasz nowy wybitny miejsko-gminny ekspert kanalizacyjny o donośnym głosie, środków na podłączenie gospodarstw do sieci wodociągowej dopatruje się jednak w wymuszaniu podłączania się do sieci kanalizacyjnej. I tu też coś nie gra. Kierownik ZGK wspomina o niewielkiej kwocie, którą być może uzyska zakład jeśli podłączą się wszyscy. Niewielkiej w porównaniu z kwotą jaką wytrzasnął burmistrz za podłączenie wody. Przypomnijmy, że dwa lata temu podłączenie wody miało kosztować mieszkankę 112 tys zł. W styczniowym wywiadzie dla Teleskopu burmistrz mówił, że przecież wystarczy składać wnioski, a zostaną rozpatrzone pozytywnie. W kwietniowym wywiadzie dla Teleskopu burmistrz już mówił, że koszt tej operacji będzie w granicach miliona zł. Lwówecka inflacja... Niestety w kolejnym materiale sprzed kilku dni sprawiał wrażenie, że już nie pamięta o tym co mówił w kwietniu do kamer Teleskopu.
Takich oto mamy w gminie wybitnych fachowców i to Wy drodzy mieszkańcy za to wszystko płacicie.

BANERSTOPWCHMIELINKU

 

wigwam

loading...

Lokalne

loading...