Contact Us!

W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

Obwieszczenie w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej BT32377 Lwówek_2...

100-lecie zdobycia stacji lotniczej Ławica

Krótka relacja z pokazów sprzętu wojskowego, uroczystego wręczenia sztandaru oraz...

O walce o wolność na pl. Wolności w Poznaniu.

O walce o wolność na pl. Wolności w Poznaniu.

Pokazy sprzętu wojskowego, uroczyste wręczenie sztandaru oraz rekonstrukcja zdobycia Ławicy to...

 • Zabawa

  Zabawa

  czwartek, 17, styczeń 2019 19:07
 • W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

  W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

  czwartek, 17, styczeń 2019 19:06
 • WOŚP w Lwówku pobił zeszłoroczny rekord

  WOŚP w Lwówku pobił zeszłoroczny rekord

  czwartek, 17, styczeń 2019 19:04
 • 100-lecie zdobycia stacji lotniczej Ławica

  poniedziałek, 07, styczeń 2019 18:44
 • O walce o wolność na pl. Wolności w Poznaniu.

  O walce o wolność na pl. Wolności w Poznaniu.

  poniedziałek, 07, styczeń 2019 18:41

Sport

loading...

Wiadomości

loading...

Na potrzeby dla mieszkańców gminy pieniędzy w budżecie nie ma, ale dla kolegów burmistrza ile trzeba tyle się znajdzie.

W tym materiale radny Krzysztof Czarkowski wnioskuje o to by kolejny hojny prezent w wysokości 135tys zł, którym burmistrz Lwówka Piotr Długosz chce dosponsorować obowiązki starostwa, czyli właściwie obowiązki swojego kolegi starosty nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego, przekazać na potrzeby doprowadzenia wody do czekających od lat na to mieszkańców naszej gminy, lub wesprzeć naprawy naszych gminnych dróg. Pikanterii przekazania pieniędzy przez burmistrza na wsparcie zadań należących do starostwa dodaje fakt wypłacania w nim gigantycznych premii. Czyżby burmistrz Lwówka miał potrzebę odwdzięczenia się za coś staroście? Przypomnijmy, że według przysłanych do redakcji dokumentów w ostatnich dwóch latach w starostwie wypłacono ,,ulubionym pracownikom” ponad 1,1 miliona zł. Oczywiście po raz kolejny mamy tu zwykłe mydlenie oczu potrzebą wsparcia ,,celu wyższego” czyli szpitala powiatowego. Niestety utrzymywanie szpitala leży w obowiązkach starostwa, ono jednak jak widać woli wypłacać horrendalne premie swoim pracownikom. W roku 2016 było to 524.194,16 zł, w 2017 to 595.845,00zł.

Radni oczywiście standardowo odrzucają wniosek radnego Krzysztofa Czarkowskiego by kwotę 135 tys. zł pozostawić na potrzeby mieszkańców gminy Lwówek. Jak słyszymy z ust burmistrza, nie jest to pierwszy tak hojny prezent przekazywany na zadania starostwa. Radny Jędrzejczak próbuje coś tam zarzucić radnemu Czarkowskiemu, lecz na pytanie o szczegóły milknie. Radni Kasperczak i Wojciechowski po pytaniach do burmistrza wyglądają na przekonanych, że pieniądze nie trafią bezpośrednio do starostwa, tylko do szpitala i wydaje się (lub udają), że nie widzą związku starostwa ze szpitalem.

I tu ciekawostka!!! Na komisji powiatowej, gdy burmistrz Lwówka chwali się, że przepchnął przez ,,swoją Radę Miejską” 135 tys. zł na wsparcie zadań kolegi, pani skarbnik starostwa (to ta która w roku 2017 poza pensją odebrała 42.500zł premii) zauważa, że trzeba te pieniądze uwzględnić w budżecie starostwa.

Rodzi się wiec kolejne pytanie dyktowane ,,mydleniem” burmistrza. Czyżby gminne pieniądze poszły jednak do kasy starostwa? Odpowiedź przy okazji następnego filmu.

BANERSTOPWCHMIELINKU

 

wigwam

loading...

Lokalne

loading...