Contact Us!

Zębowo A i Zębowo B?

Zębowo A i Zębowo B?

Poproszono nas o udostępnienie zdjęć jednej z dróg w Zębowie. Czyż to nie ta ulubiona...

,,I zostało to spierdolone”- powiedział sekretarz Maciej Piechowiak.

Radny jest spoza rady. Zalewani mieszkańcy mówią. Pozostali radni choć przez...

Burmistrz Lwówka na celowniku CBA.

Burmistrz Lwówka na celowniku CBA.

W związku z przeprowadzoną niedawno kontrolą Najwyższej Izby Kontroli w lwóweckim urzędzie...

Złożyłam wnioski do powiatu.

W lutym, podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Nowotomyskiego złożyłam wnioski w...

Masz coś do wypiaskowania?

Masz coś do wypiaskowania?

Pojazd, maszynę, elewację, cegły w piwnicy, silos, most? Podoba ci się styl rustykalny? Drewno ma...

 • Zębowo A i Zębowo B?

  Zębowo A i Zębowo B?

  sobota, 17, marzec 2018 16:16
 • ,,I zostało to spierdolone”- powiedział sekretarz Maciej Piechowiak.

  sobota, 17, marzec 2018 16:12
 • Burmistrz Lwówka na celowniku CBA.

  Burmistrz Lwówka na celowniku CBA.

  środa, 14, marzec 2018 08:35
 • Złożyłam wnioski do powiatu.

  środa, 14, marzec 2018 08:32
 • Masz coś do wypiaskowania?

  Masz coś do wypiaskowania?

  środa, 14, marzec 2018 08:30

Sport

loading...

Wiadomości

loading...

Na potrzeby dla mieszkańców gminy pieniędzy w budżecie nie ma, ale dla kolegów burmistrza ile trzeba tyle się znajdzie.

W tym materiale radny Krzysztof Czarkowski wnioskuje o to by kolejny hojny prezent w wysokości 135tys zł, którym burmistrz Lwówka Piotr Długosz chce dosponsorować obowiązki starostwa, czyli właściwie obowiązki swojego kolegi starosty nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego, przekazać na potrzeby doprowadzenia wody do czekających od lat na to mieszkańców naszej gminy, lub wesprzeć naprawy naszych gminnych dróg. Pikanterii przekazania pieniędzy przez burmistrza na wsparcie zadań należących do starostwa dodaje fakt wypłacania w nim gigantycznych premii. Czyżby burmistrz Lwówka miał potrzebę odwdzięczenia się za coś staroście? Przypomnijmy, że według przysłanych do redakcji dokumentów w ostatnich dwóch latach w starostwie wypłacono ,,ulubionym pracownikom” ponad 1,1 miliona zł. Oczywiście po raz kolejny mamy tu zwykłe mydlenie oczu potrzebą wsparcia ,,celu wyższego” czyli szpitala powiatowego. Niestety utrzymywanie szpitala leży w obowiązkach starostwa, ono jednak jak widać woli wypłacać horrendalne premie swoim pracownikom. W roku 2016 było to 524.194,16 zł, w 2017 to 595.845,00zł.

Radni oczywiście standardowo odrzucają wniosek radnego Krzysztofa Czarkowskiego by kwotę 135 tys. zł pozostawić na potrzeby mieszkańców gminy Lwówek. Jak słyszymy z ust burmistrza, nie jest to pierwszy tak hojny prezent przekazywany na zadania starostwa. Radny Jędrzejczak próbuje coś tam zarzucić radnemu Czarkowskiemu, lecz na pytanie o szczegóły milknie. Radni Kasperczak i Wojciechowski po pytaniach do burmistrza wyglądają na przekonanych, że pieniądze nie trafią bezpośrednio do starostwa, tylko do szpitala i wydaje się (lub udają), że nie widzą związku starostwa ze szpitalem.

I tu ciekawostka!!! Na komisji powiatowej, gdy burmistrz Lwówka chwali się, że przepchnął przez ,,swoją Radę Miejską” 135 tys. zł na wsparcie zadań kolegi, pani skarbnik starostwa (to ta która w roku 2017 poza pensją odebrała 42.500zł premii) zauważa, że trzeba te pieniądze uwzględnić w budżecie starostwa.

Rodzi się wiec kolejne pytanie dyktowane ,,mydleniem” burmistrza. Czyżby gminne pieniądze poszły jednak do kasy starostwa? Odpowiedź przy okazji następnego filmu.

BANERSTOPWCHMIELINKU

 

wigwam

loading...

Lokalne

loading...