Contact Us!

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Poznań

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Poznań

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na zaproszenie Wojewody Wielkopolskiego oraz...

Wskaźniki dobrobytu mieszkańców w górę... a nie, to wskaźniki opat za odbiór śmieci.

Wskaźniki dobrobytu mieszkańców w górę... a nie, to wskaźniki opat za odbiór śmieci.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lwówku, radni jednogłośnie podjęli decyzję o...

W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

Obwieszczenie w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej BT32377 Lwówek_2...

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Poznań

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Poznań

  wtorek, 05, marzec 2019 20:48
 • Wskaźniki dobrobytu mieszkańców w górę... a nie, to wskaźniki opat za odbiór śmieci.

  Wskaźniki dobrobytu mieszkańców w górę... a nie, to wskaźniki opat za odbiór śmieci.

  wtorek, 05, marzec 2019 20:42
 • Pokaz mody

  Pokaz mody

  wtorek, 05, marzec 2019 20:39
 • Zabawa

  Zabawa

  czwartek, 17, styczeń 2019 19:07
 • W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

  W sprawie budowy stacji telefonii komórkowej

  czwartek, 17, styczeń 2019 19:06

Sport

loading...

Wiadomości

loading...

Choć niewielkie grono na g…nie robi złoty interes, to dla większości g…o pozostaje g...wnem, dlatego też mieszkańcy wsi Głuponie gm. Kuślin z niepokojem patrzą na pomysł powstania instalacji przetwarzania (odzysku) odpadów w ich miejscowości . Spotkali się w tej sprawie w poniedziałek 26 marca. Wszyscy obecni na sali byli przeciwni tej inwestycji. Mieszkańcy zaznaczają, że wykorzystają wszystkie możliwości by zablokować tę inwestycję.

Skąd ta determinacja? A bo doskonale wiedzą czym to śmierdzi. Wiedzą jak mieszka się w sąsiedztwie tzw. osadów pościekowych, bo takie pojawiają się w ich okolicy od jakiegoś czasu.
Kierownik Wydziału Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, Pani Zofia Pacholak również zaznaczała, że w ostatnim czasie na terenie powiatu pojawia się coraz więcej gospodarstw, które przyjęły tzw. nawóz powstały z przetwarzania odpadów. Jest to dość niepokojące zjawisko.

Na spotkaniu zaprezentowano ulotkę z ofertą sprzedaży produktu, który ma powstawać w wyniku przetworzenia odpadów. Czytamy: „Nawóz organiczny, lepszy niż obornik, kurzaniec, pomiot kurzy”, cena 10 zł/t . I tu przetarcie oczu !!!! – super produkt prawie za bezcen? Niektórzy wskazywali, że produkt opisywany w ulotce reklamowej w sposób znaczący różni się od tego, który dociera do odbiorcy. Nich się każdy zastanowi nad tym zjawiskiem zanim to zakupi! Taka cena, za tak dobry nawóz, powinna dać do myślenia , chyba że mówimy o radnym z Bródek Piotrze Wojciechowskim, który sam przyznał na jednej z sesji czy komisji , że z chęcią rozrzucałby to na swoich polach.

Jednym z istotniejszych głosów była rozgoryczona wypowiedź mieszkanki miejscowości , kierowana do wybranych władz. Dopytywała się dlaczego mieszkańcy muszą się przed czymś takim bronić sami. No ale… jeśli jest presja inwestora, bierność tych władz, klient by to przyjąć i jak wspominano, ograniczona kontrola nad tego typu przedsiębiorstwami, może to wywoływać napięcia, szczególnie jeśli zakłady takie lokowane są blisko siedzib ludzkich. Podawano przykłady, że z bardzo wielu miejsc tego typu zakłady zostały przepędzone i lokalizacje ich polegają głownie na szukaniu przysłowiowych jeleni, którzy prześpią procedury umożliwiające ich budowę.

Spotkanie zwołane zostało z inicjatywy samych mieszkańców i rady sołeckiej. Na zaproszenie Członka Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Lecha Sadowskiego uczestniczyła w nim Kierownik Wydziału Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Zofia Pacholak oraz vicestarosta Tomasz Kuczyński. Obecni byli także radny powiatowy Edwin Pigla, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz Katarzyna Luch asystentka społeczna Posła Błażeja Łukasza Pardy.

BANERSTOPWCHMIELINKU

 

wigwam

loading...

Lokalne

loading...