Contact Us!

Hokus pokus, czary mary, czyste rowy, nie do wiary.

Hokus pokus, czary mary, czyste rowy, nie do wiary. W związku z powtarzającymi się niepokojącymi...

Radny Krzysztof Czarkowski pyta burmistrza.

Radny Krzysztof Czarkowski pyta burmistrza. Są w gminie lokalizacje, w których mimo wielu...

Ekologia po lwówecku, czyli w razie czego to nie MY.

Ekologia po lwówecku, czyli w razie czego to nie MY.

Ekologia po lwówecku, czyli w razie czego to nie MY. Po publikacji materiału dotyczącego...

Czy mieszkańcy gminy Lwówek na nic więcej nie zasługują?

Czy mieszkańcy gminy Lwówek na nic więcej nie zasługują?

Czy mieszkańcy gminy Lwówek na nic więcej nie zasługują? Tym razem koszenie na piątkę. Na...

Dla ludzi to tylko gdy dostaną batem w plecy.

Dla ludzi to tylko gdy dostaną batem w plecy.

Dla ludzi to tylko gdy dostaną batem w plecy. Przez lata pieniądze szły w kieszenie za unikanie...

 • Hokus pokus, czary mary, czyste rowy, nie do wiary.

  piątek, 07, wrzesień 2018 08:02
 • Radny Krzysztof Czarkowski pyta burmistrza.

  piątek, 07, wrzesień 2018 07:59
 • Ekologia po lwówecku, czyli w razie czego to nie MY.

  Ekologia po lwówecku, czyli w razie czego to nie MY.

  piątek, 07, wrzesień 2018 07:57
 • Czy mieszkańcy gminy Lwówek na nic więcej nie zasługują?

  Czy mieszkańcy gminy Lwówek na nic więcej nie zasługują?

  wtorek, 31, lipiec 2018 19:54
 • Dla ludzi to tylko gdy dostaną batem w plecy.

  Dla ludzi to tylko gdy dostaną batem w plecy.

  wtorek, 31, lipiec 2018 19:50

Sport

loading...

Wiadomości

loading...

Choć niewielkie grono na g…nie robi złoty interes, to dla większości g…o pozostaje g...wnem, dlatego też mieszkańcy wsi Głuponie gm. Kuślin z niepokojem patrzą na pomysł powstania instalacji przetwarzania (odzysku) odpadów w ich miejscowości . Spotkali się w tej sprawie w poniedziałek 26 marca. Wszyscy obecni na sali byli przeciwni tej inwestycji. Mieszkańcy zaznaczają, że wykorzystają wszystkie możliwości by zablokować tę inwestycję.

Skąd ta determinacja? A bo doskonale wiedzą czym to śmierdzi. Wiedzą jak mieszka się w sąsiedztwie tzw. osadów pościekowych, bo takie pojawiają się w ich okolicy od jakiegoś czasu.
Kierownik Wydziału Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, Pani Zofia Pacholak również zaznaczała, że w ostatnim czasie na terenie powiatu pojawia się coraz więcej gospodarstw, które przyjęły tzw. nawóz powstały z przetwarzania odpadów. Jest to dość niepokojące zjawisko.

Na spotkaniu zaprezentowano ulotkę z ofertą sprzedaży produktu, który ma powstawać w wyniku przetworzenia odpadów. Czytamy: „Nawóz organiczny, lepszy niż obornik, kurzaniec, pomiot kurzy”, cena 10 zł/t . I tu przetarcie oczu !!!! – super produkt prawie za bezcen? Niektórzy wskazywali, że produkt opisywany w ulotce reklamowej w sposób znaczący różni się od tego, który dociera do odbiorcy. Nich się każdy zastanowi nad tym zjawiskiem zanim to zakupi! Taka cena, za tak dobry nawóz, powinna dać do myślenia , chyba że mówimy o radnym z Bródek Piotrze Wojciechowskim, który sam przyznał na jednej z sesji czy komisji , że z chęcią rozrzucałby to na swoich polach.

Jednym z istotniejszych głosów była rozgoryczona wypowiedź mieszkanki miejscowości , kierowana do wybranych władz. Dopytywała się dlaczego mieszkańcy muszą się przed czymś takim bronić sami. No ale… jeśli jest presja inwestora, bierność tych władz, klient by to przyjąć i jak wspominano, ograniczona kontrola nad tego typu przedsiębiorstwami, może to wywoływać napięcia, szczególnie jeśli zakłady takie lokowane są blisko siedzib ludzkich. Podawano przykłady, że z bardzo wielu miejsc tego typu zakłady zostały przepędzone i lokalizacje ich polegają głownie na szukaniu przysłowiowych jeleni, którzy prześpią procedury umożliwiające ich budowę.

Spotkanie zwołane zostało z inicjatywy samych mieszkańców i rady sołeckiej. Na zaproszenie Członka Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Lecha Sadowskiego uczestniczyła w nim Kierownik Wydziału Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Zofia Pacholak oraz vicestarosta Tomasz Kuczyński. Obecni byli także radny powiatowy Edwin Pigla, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz Katarzyna Luch asystentka społeczna Posła Błażeja Łukasza Pardy.

BANERSTOPWCHMIELINKU

 

wigwam

loading...

Lokalne

loading...