Contact Us!

Nowotomyscy licealiści w Sejmie.

Nowotomyscy licealiści w Sejmie. W czwartek, 13 grudnia, grupa nowotomyskich licealistów...

Pożar sadzy w kominie

Pożar sadzy w kominie. W ostatnich dniach doszło do pożaru sadzy w kominie w jednym z...

Zniknął znak

Zniknął znak

Zniknął znak ograniczenia prędkości w Lipce Wielkiej. Czyżby ktoś potrzebował prezent na 50...

Kolejne zatrzymania za posiadanie narkotyków

"W czwartek 6 grudnia br. policjanci z Posterunku Policji w Lwówku wspólnie z...

 • Nowotomyscy licealiści w Sejmie.

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:50
 • Pożar sadzy w kominie

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:47
 • Zniknął znak

  Zniknął znak

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:41
 • Kolejne zatrzymania za posiadanie narkotyków

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:36
 • Lwówecki Jarmark Bożonarodzeniowy

  Lwówecki Jarmark Bożonarodzeniowy

  poniedziałek, 17, grudzień 2018 09:34

Sport

loading...

Wiadomości

loading...

Wnioski dotyczące istotnych spraw dla mieszkańców Chmielinka leżą w „zamrażarce gminnej” u Piotra Długosza. Ale czy tylko Chmielinka?

Na proste sprawy ułatwiające życie mieszkańców takie jak oświetlenie ciemnych zaułków , poprawę stanu dróg, chodniki na poboczach nie wspominając o ścieżkach rowerowych, odprowadzanie wód deszczowych aby nie zalewały posesji, oznakowania , ustawienie koszy na śmieci, czy nawet koszenie boiska burmistrz jak wykutą na pamięć mantrę powtarza: NIE MA PIENIĘDZY. To gdzie się podziały? Dlaczego musimy płacić za rzeczy, za które mieszkańcy innych gmin płacić nie muszą? Gdzie te rzekomo pozyskane dotacje w kwocie 26 mln? Gdzie ten o kilka mln większy niż zwykle budżet? Gdzie miliony z obligacji? Tylko lokalni komend(i)anci co rusz to sobie nowe medale do piersi przypinają.

 

Pozorne działania ogłaszane z wielkim hukiem i fetą przy każdej okazji, a mające świadczyć o niespotykanym rozwoju gospodarczym Gminy pod trwającymi już drugą kadencję światłymi rządami Piotra Długosza są jak bańka mydlana! Nadęta wszystkimi kolorami tęczy pęka z hukiem przy każdorazowym sprawdzaniu co to za cudo. Przy każdym pytaniu, czy można coś zrobić dla mieszkańców. Przy każdym pytaniu o te wszystkie niespełnione obietnice.

Jadąc dziurawymi lwóweckimi drogami wystarczy spojrzeć. Nawet banalne koszenie poboczy dróg i ścieżek to problem, przepraszam pseudo-ścieżek. Centrum gminy, miasto Lwówek poza chwilą targową, wygląda jak miasto wymarłe. Pożądane mieszkańcom inwestycje leżą. Od czasu do czasu jakiś ochłap na zatkanie gęb. Często skandalicznie drogi i partacko wykonany. Za to destrukcja gminy ma się dobrze. Ekologiczne skandale, hojność w wyprowadzaniu pieniędzy poza gminę, niegospodarność, nadużycia i niekompetencje, to wyniki m.in. z kontroli NIK. Stała rzeczywistość polityki rabunkowej w UMiG. Dokąd zmierzamy pytają…. dokąd Piotrze Długoszu burmistrzu gminy Lwówek?

Tekst nadesłany.

BANERSTOPWCHMIELINKU

 

wigwam

loading...

Lokalne

loading...