Jak podaje telewizja TVN na obwodnicy miejscowości Lwówek zderzyły się trzy samochody: ciężarówka, osobówka i bus. Śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów busa. Osiem osób zostało rannych. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do wieczora.

Pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 92, na odcinku Trzciel-Pniewy, około godziny 12.30. Jak podaje dyżurny nowotomyskiej straży pożarnej, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

- To jeden z pasażerów osobowego busa. Jechało nim jeszcze sześć osób. Wszyscy zostali ranni. W wypadku uczestniczył jeszcze samochód ciężarowy i osobowy ford. Ich kierowcy również odnieśli obrażenia - informuje strażak.

Środowy poranek okazał się pechowy dla kierowców samochodu osobowego marki Audi A4 oraz pojazdu dostawczego - Fiata Ducato. 15 kwietnia 2015 roku około godziny 7:00 na skrzyżowaniu obwodnicy Lwówka z drogą prowadzącą do Zębowa doszło do zderzenia obu pojazdów. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z jednostki OSP Lwówek oraz dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Dziś, 16 marca, w godz. popołudniowych w Pakosławiu doszło do groźnego wypadku podczas prac polowych. Jak podają świadkowie bardzo młody mieszkaniec wsi ( 15 lat) podczas obsługi maszyny rolniczej doznał znacznego uszkodzenia ciała. Jego noga została wciągnięta przez rozsiewacz do nawozu Na miejscu zjawiło sie lotnicze pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala. Na miejscu zjawiła się też Policja, która rozpoczęła wykonywanie czynności sprawdzających okoliczności wypadku.

 

Od kilku dni Polska znajduje się pod wpływem frontu atmosferycznego, przynoszącego burze oraz porywisty wiatr osiągający prędkość nawet 100 km/h. Na skutki takiej pogody nie trzeba było długo czekać. Media na bieżąco informują o kolejnych działaniach prowadzonych przez straż pożarną związanych z uszkodzonymi budynkami, połamanymi drzewami czy zerwanymi liniami energetycznymi. Najwięcej szkód żywioł wyrządził na pomożu, lubelszczyźnie, wielkopolsce i dolnym śląsku. Skutki wichury odczuli także mieszkańcy gminy Lwówek. 

Tym razem pożar sadzy w Lipce Wielkiej. Na szczęście nic poważnego się nie stało