Jak podaje telewizja TVN na obwodnicy miejscowości Lwówek zderzyły się trzy samochody: ciężarówka, osobówka i bus. Śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów busa. Osiem osób zostało rannych. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do wieczora.

Pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 92, na odcinku Trzciel-Pniewy, około godziny 12.30. Jak podaje dyżurny nowotomyskiej straży pożarnej, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

- To jeden z pasażerów osobowego busa. Jechało nim jeszcze sześć osób. Wszyscy zostali ranni. W wypadku uczestniczył jeszcze samochód ciężarowy i osobowy ford. Ich kierowcy również odnieśli obrażenia - informuje strażak.

Śmigłowiec w akcji

Więcej informacji podał na antenie TVN24 Andrzej Łaciński z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej straży pożarnej w Nowym Tomyślu.

- Prawdopodobnie doszło do zderzenia czołowego samochodu ciężarowego z fordem fiestą, po czym wjechał w nie jeszcze bus. Kierujący osobówką śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowany został do szpitala w Poznaniu. Pozostali karetkami odwożeni byli do szpitali w Nowym Tomyślu i Grodzisku Wielkopolskim - przekazał.

Policja prowadzi ruch przez miasto i ostrzega, że utrudnienia mogą potrwać nawet do wieczora.