Mieszkańcu! Jeśli zadajesz pytania i oczekujesz odpowiedzi- jesteś opętany!

,,Zastanawiam się czy jakiś szatan was nie opętał.,, ,,Chyba opętał was szatan!,, ,,Całe Wasze działanie ( pytania m.in.o rejestr umów ) jest szaleństwem.,, ,,Wy jesteście szaleni, wy jesteście opętani diabłem! Ja wam prywatnie sprowadzę znachora który tego diabła z was wypędzi.,, ,,Jesteście chorzy normalnie wszyscy, ludzie przez was płaczą.,,

Ten film można by potraktować jako żart, ale niestety z żartem nie ma nic wspólnego.

Są takie gminy, w których mieszkańcy przez władze traktowani są jak idioci.

Mieszkańcy pytający choćby o to jak wykorzystywane są ich pieniądze z podatków przekazanych urzędowi.

Niestety w naszej gminie obserwujemy też podobne zjawiska.

Zdecydowany opór napotykają mniej wygodne pytania, odpowiedzi często bywają nie na temat, zdarza się nam słyszeć jak to władza może nas karać i gdzie w szeregu jest nasze miejsce i co jej możemy. Znieważanie, poniżanie, naśmiewanie, podważanie wiarygodności względem opozycji było na porządku dziennym już w poprzedniej kadencji. W obecnej zdecydowanie się nasiliło. Dotyczy to nie tylko zwykłych obywateli chcących zadać pytanie lub coś przekazać, ale także sołtysów, radnych czy prasy, która można wręcz powiedzieć, że jest jednym z głównych tematów obrad radnych. Dowiadujemy się jaka jest zła, bo tam wszystko jest złe, że kłamie, że osoby które z nią współpracują to kłamcy. Stąd już tylko krok do kolejnego etapu jak z filmu. Musimy jednak być świadomi, że uczciwe władze nie mają podstaw by cokolwiek ukrywać.

Dlatego zapraszamy Was o 17:00 na środową sesję Rady Miejskiej do MGOK . Macie prawo a nawet obowiązek przyjść, pytać, proponować lub choćby słuchać, bo ważą się tam Wasze losy. Na szali są Wasze portfele, zdrowie i przyszłość. Przy okazji możecie popodziwiać wyczyny intelektualne włodarzy i zobaczyć jak trafne były Wasze wybory.

Zbieżność podobieństw całkowicie przypadkowa.